Ponide välishooaeg takistussõidus on avatud

Toonik ja Birgit Loik Perilas. Foto Ago Ruus.

Ponispordi suvehooaeg avati laupäeval Perilas. Toimus korraga kaks võistlust: Perila Kevad 2012 ja ERL suvine ponikarikas 2012 I etapp. Ühtlasi oli see jõukatsumine ka konkursi "Parim eesti hobune spordis 2012" avalöögiks.

Traditsiooniliselt osaleb hooaja esimestel võistlustel rohkem osavõtjaid kui selle lõpus - nii ka tänavu. Stardis oli 9 puhtatõulist eesti hobust, enamus meile juba tuttavad eelmistest hooaegadest. Uustulnukatena võistlesid ruun Axel, ratsanik Karine Janov (Tondi RSK) ja mära Reelika, ratsanik Katriin Laurson (Tondi RSK).

Eriliselt olid nendel võistlustel hoos Toonik ja Birgit Loik (Tondi RSK), kes olid nii 85, kui ka 100 cm parkuurides parimad eesti hobuste arvestuses (fotol). Meetrises parkuuris tulid nad ka üldvõitjaks, madalamas parkuuris olid aga üldkokkuvõttes teised. Väga tubli saavutus ja palju õnne toreda hooaja alguse puhul!

Edetabeli avame siis, kui on esimesed võistlused toimunud ka Tartumaal ja Saaremaal, ehk paari nädala pärast. Lähiajal aga lisame siia juurde veel fotosid Perila võistlustelt.