Eesti Vabariik 100 ja 100 eesti hobust

 Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul avaldame igal nädalal ühe eesti tõugu hobuse tutvustuse ja pildi kuni saame kokku 100 hobust. 

1. Rolf on sündinud 1998. aastal Saaremaal, i. Rommik, e. Elki, kasvataja Juhan Kuusk, omanik Jaan Rooda. Foto autor: Ago Ruus

Valisime esimeseks hobuseks sugutäkk Rolfi, et mälestada hiljuti lahkunud legendaarset eesti hobuse kasvatajat Juhan Kuuske, kes andis suure panuse tõu aretusse ja säilimisse. Rolf on tugeva keha ja hea tervisega täkk. Ta annab häid järglasi, kellest üheks tuntumaks on sugutäkk Rannik. Rolf on hea iseloomuga ja inimest austav ning teeb endiselt täkutööd. 

2. Tormis on sündinud 2012. aastal Pärnumaal, i. Tember, e. Arabella, kasvataja Raivo Gerlein, omanik Liina Lasn. Foto autor: Krista Sepp

Tormis alles alustab oma sugutäku karjääri, olles hetkel ainuke tunnustatud Taru liini esindaja. Ta on arhailisema eesti hobuse välimikuga, esindades pigem taluhobuse tüüpi kui „sportpüssi“. Siiski on tema hüppevõimsust ning head avarat liikumist hinnatud üsna kõrgelt. Iseloomult on Tormis väga meeldiv ja leebe, armastab inimestega koostööd teha ja on selles väga püüdlik. Ka suguloomana saavad tema karja kuuluvad märad ja varsad vaid parima kohtlemise osaliseks. Tormise tulevik, kas rakendis või ratsa, pole veel selgelt paika pandud, kuid võib kindel olla, et kõike ettevõetut teeb ta rahu ja rõõmuga!

EV 100
Rolf 716E
Tormis 882E