Peeti asist ajurünnakut

Peeti asist ajurünnakut

17. novembril istusid Tallinnas koos eesti hobuse sõbrad.
Eesti Hobuse Kaitse Ühingu (EHKÜ) sügiskoosolek oli seekord pidulikum, kuna välja jagati auhinnad tänavustele parimatele eesti tõugu hobustele spordis. Eriauhinnad karikate näol olid Veterinaar- ja Toiduametilt (VTA), nendega tunnustati kõige edukamate hobuste kasvatajaid. Karikad andis üle peadirektori asetäitja Katrin Reili.

Lihtsakoelisest päevakorrast olenemata kujunes koosolek väga huvitavaks. Peeti arutelusi eesti hobusega seonduvalt, kerkis mitmeid häid ideid nii tema kohast spordis kui ka aretuse ja kasvatamise edendamise osas. Pikemalt kirjutame sellest kõigest jõulukuises Oma Hobus.

Ka arstiabi on endiselt hobuseomanikele palju küsimusi tekitav valdkond. Loomaarst Andres Tuvi ettekanne eesti hobuse jõudluse ja võimekuse teemal päädis pika aruteluga hobuste terviseteemadel üldisemalt.
Kohaletulnuid ei olnud küll väga palju, kuid rõõmustav oli näha mitmeid treenereid, kes igapäevaselt oma ratsakoolides eesti tõugu hobuseid kasutavad, ning ka kasvatajaid ja asjatundjaid, kes seni veel EHKÜ toimetamistega seotud ei ole olnud, kuid kelle arvamused ja entusiastlik tegevus on kahtlemata olulised nii meie hobusele kui ühingule. Erinevate vaatenurkadega inimeste ühine arutelu oli viljakas, loodame sellest mitmeid uusi algatusi.
Ingrid Randlaht

Katrin Reili autasustab karikaga Veljo Sinikast.
Veljo Sinikas - 2012. aasta parima eesti tõugu takistussõidu hobuse kasvataja ja omanik.
Tiiu Toots (OÜ Probil), eesti hobuse RALF omanik ja kasvataja.
Sirje Argus ja Birgit Loik Tondi RSK-st.
Treener Marit Künnapuu, ratsanikud Hanna-Ly Aavik ja Helena Kaal Kukrumäelt.
Eesti hobuse TRUMM omanik ja ratsanik Triin Visamaa.
Arutelu kuulati huviga.
Peeti asist ajurünnakut
Peeti asist ajurünnakut
Peeti asist ajurünnakut
Treenerid.
Tordi lõikab lahti Veljo Sinikas.
Terje Lilleoks, Anu Pärisoo ja Ingrid Randlaht.
Ain Unt ja Hanna Kreen.
Andres Tuvi.
Kaisa Falkenberg.
Arutelu juhtis Ingrid Randlaht.