Paemurru Karikas - 2011

Paemurru Karikas - 2011
Teist aastat järjest korraldas Viljandimaa hobusekasvataja Linda Leemets 12. juunil oma kodutalli kõrval Suure-Jaani vallas Jäleveres ratsavõistlused, kus põhitähelepanu oli suunatud eesti tõugu hobustele. Olles ise suur selle tõu fanaatik, loodab Linda nende võistluste kaudu väärtustada eesti tõugu hobuseid ja neid laiemalt ka külarahvale tutvustada. Võistluste korraldusest saab pikemalt lugeda ja pilte vaadata siit.
Seekord osales kokku 15 eesti tõugu hobust, neist mitmed olid oma elu esimestel jõukatsumistel. Aretusstatistika seisukohast vaadatuna osales kõige rohkem Raspeli liini esindajaid – 5, järgnesid Ahti liin – 3, Taube liin – 3, Eni ja Taru kumbki 2 esindajaga. Allpool toome ka ära fotod kõikidest osalenud hobustest.
Madalama, 60 cm kõrguste takistustega sõidus oli parim kohaliku Suure-Jaani valla esindaja Annika Vendla oma pere viieaastase ruunaga Rimrock (i Rojaal, ei Eksi, kasv Linda Kupits). Nad läbisid parkuuri puhtalt. Kokku oli puhtaid sooritusi neli.
Nii 80 cm kui ka 100 cm parkuuri võit läks ühele ja samale võistluspaarile – parimad olid puhta sõiduga Kati Raidma ja Ralf (Vändra RSK). Nemad võidutsesid ka avatud klassi arvestuses 100 cm parkuuris. Viie-aastane litsentseeritud sugutäkk Ralf (i Rall, ei Vilkur, kasv ja om Ponimaa OÜ) oli kindlalt nende võistluste peakangelane.
Tulemustega saab tutvuda siin.
Visalt kuid järjepideva innukusega kogub hoogu eesti hobune ratsaspordis. Veel jääb puudu nii sõitjatel kui ka ratsudel teinekord kogemustest ja mis seal salata – ka julgusest, kuid just sellistel üritustel, nagu seda on Linda Leemetsa korraldatud Paemurru karikavõistlus eesti hobustele, saab kuhjaga juurde oskusi ja emotsioone.
Väga tore üritus  – tänud korraldajatele!
 
Esthorse.ee
Age ja Annika Vendla
Aida ja Riina Röa
Elolinõ ja Raili Märdin
Erikson ja Grete Viljaste
Ralf ja Kati Raidma
Rimrock ja Annika Vendla
Rododendron ja Katrin Melts
Romeo ja Maian Kesküll
Rosabella ja Gedrin Kreeps
Tarapita ja Piret Väinsalu
Tekkor ja Stella Kuusemets
Tember ja Stella Kuusemets
Rosabella ja Maian Kesküll
Tiiger ja Riin Kurrikoff
Voore Anet ja Maarja Saare
Tiritam ja Siiri Tamm
60 cm parkuuri võitjad
Annika Vendla oli Suure-Jaani valla parim ratsanik (pildil koos ema Aide Vendlaga)
Sõidud sõidetud ja võidud võidetud - lõpp on pisut nukker. Ema Maila Kukk on tütre Kati ja Ralfi treener.
Linda Leemets ja peakohtunik Milja Ardla
Karikad ootavad