Õhus on kevadet

Koosoleku saalis.
29. veebruaril võõrustas Kolgaküla eesti hobuse kasvatajaid ja huvilisi - EHSi eesti hobuse haruselts pidas üldkoosolekut.
Meeldiva vastuvõtu ja õhkkonna eest oli hea seisnud Kolgaküla talli omanik Roomet Vahtras. Kõigepealt koguneti talli juurde vaatama sealseid eesti tõugu hobuseid ning seejärel liiguti edasi rahvamajja. Üdkoosolekule oli kogunenud tavatult palju rahvast ning esindatud olid pea kõik Eestimaa nurgad.
 
Vaadati tagasi läinud aastale (EHSI tegevdirektori Krista Sepa ettekanne), mis nii mõneski mõttes oli murranguline. Eesti hobune sai oma päeva ning esmakordselt osales eesti hobune vabariilikul noorhobuste tšempionaadil, kust nopiti suisa üks esikoht.
 
Tänavusse aastasse on plaanitud hulgaliselt üritusi. Muu hulgas öeldi välja vajadus veel ühe suurürituse kohta Saaremaal, eelkõige sooviga parandada eesti hobuse turustamisvõimalusi läbi tema näitamise (haruseltsi juhataja Aarne Lember).  Samas peab olema ettevaatlik, et ühe tugeva ürituse asemele ei tekiks mitut nõrgemat. Eesti hobune ei ole enam ammu Saaremaa hobune ning seega tuleb vältida ka ühe piirkonna kunstlikku eelistamist.
 
Päeva ilmestas EMÜ doktorandi Krista Rooni ettekanne eesti hobuse sugulusaretusest. Juttu jagus ka rakendispordist ning muudel päevakajalistel teemadel. Õhkkond oli optimistlik. Ja kuigi on tunda, et rõhu asetamine kvantiteedilt kvaliteedile teeb nii mõneski aspektis murelikuks, ollakse seda meelt, et eesti hobune on säili(ta)mise kõrval valmis muutuma ka turul konkurentsivõimeliseks tõuks.
 
Ingrid Randlaht
Koosoleku saalis.
EHSi eesti hobuse haruseltsi juhataja Aarne Lember.
Eesti hobuse kasvatajaid.
Eesti hobuse tõukomisjoni liige Anu Pärisoo (esiplaanil).
Ülo Metsmaker Saaremaalt  Pihtlast.
Hans-Heldur Rahurand Kuusalu valla Hirvli külast.
Roomet Vahtras, Aarne Lember ja Urve Loit.
EMÜ doktorant Krista Rooni.