Eesti hobuste üliedukas päev koolisõidus!

Eesti hobuste üliedukas päev koolisõidus!

Kokku võistles eile ERL Koolisõidu Karika III etapil Ruilas kaheksa puhastverd eesti hobust, mis on enam kui kümnendik kõigist startijatest. Osa võeti laste ning ponide arvestustest ning samuti ka A ja L klassi avatud arvestustest. Päeva alustasid võiduga ponide ja laste sõidus Kaisa Falkenberg (Tallinna RSK) ja Räpsi (i Regres, ei Rellik) tulemusega A6 skeemis  61,667%. Teise koha hõivasid selles sõidus Hanna-Ly Aavik (RSK KRT) ja Tarson (i Tukker, ei Romm) tulemusega 61,083%.
Samas sõidus võistlesid veel Johann Zeiger (RSK Simon) ja Renegat (i Regres, ei Topper), Triin Kattel (Tondi RSK) ja Tormis (i Tukker, ei Rool).
Järgmises ehk raskemas ponide ning juunior-ratsanike klassis, kus sõideti keerukamat L1 skeemi oli võitmatu Marii-Heleen Raidmets (Märjamaa SK) Rokitil (i Ruttar, ei Elkar) tulemusega 64,231%. Südilt võistlesid ka Kaisa Falkenberg ning Räpsi ning stardi tegid ka Heleri Heinrand (RSK Simon) ning Renegat ja Birgit Loik (Tondi RSK) ja Toonik (i Tukker, ei Tuljak).
Marii-Heleen Raidmets ja Rokit tegid tubli stardi ka avatud L klassis, kus nad sõitsid keerukama L29 skeemi peal välja 59,609%.
Eesti hobuste eduka päeva lõpetasid särava stardiga avatud A klassis Ingrid Randlaht Saaremaa RSK) ja Voore Apollo (i Aku, ei Toor) tagajärjega A6 skeemis 66,75%.
Seda uudist on äraütlemata hea kirjutada, sest selline stabiilselt hea esinemine eesti hobuste poolt on aastat suurepäraselt alustanud. Kahjuks ei startinud eile seni kõrgeimale M klassini jõudnud paar Grete Laarman (LMRK) ja Ants (i Ando, ei Topper), ootame neid järgmisele etapile.
Kohtunikud olid esitustega üldjoontes rahul. Veidi tugevamat ettevalmistust oodatakse L klassi sisenejatelt, nii hobuste kui eelkõige ratsanike ettevalmistuse osas. Kuid sisehooaeg on kõigile raske ning eile mängis rolli kindlasti ka see, et võistlussooritus tehti teises maneežis, mis kindlasti nii mõnelgi noorel ratsanikul veidi närve sõi, rääkimata kogenematutest hobustest.
Ruila ei ole tavapärane koolisõidupaik, kuid võistlus oli suurepäraselt korraldatud ning kõik 67 starti läksid suuremate viperusteta. Seda oli küll vähem kui esialgu plaanitud 84 starti kuid eks talvine aeg toob osalejate hulgas alati rohkem muutusi.
Järgmine ERL koolisõidu karikaetapp peetakse 28. aprillil Väänas.

Skeemi A6 võitjate autasustamine, esiplaanil võitjad Räpsi ja Kaisa Falkenberg.
Räpsi ja Kaisa Falkenberg.
Renegat ja Heleri Heinrand.
Heleri Heinrand.
Renegat ja Heleri Heinrand.
Rokit ja Marii-Heleen Raidmets.
Rokit ja Marii-Heleen Raidmets.
Rokit ja Marii-Heleen Raidmets.
Rokit ja Marii-Heleen Raidmets.
Kaisa Falkenberg.
Toonik ja Birgit Loik.
Toonik ja Birgit Loik.
Toonik ja Birgit Loik.
Voore Apollo ja Ingrid Randlaht. Foto: Kristjan Nigesen