Uudised  
  Artiklid  
  E-pood  
  Oma sõna sekka  
  Kasulikke viiteid  
  Pildigalerii  
  Reklaam  
  Sõbrad  
  Nädala lause  
  Toimetus  
 

 
 
 
Nädala lausePrindi leht

Selles rubriigis avaldame tabavaid ütlemisi, mis lausutud hobustega vähem või rohkem, pigem ikka rohkem, kokku puutuvate inimeste poolt. Ka kirjandusest ja filmidest pärit õpetlikud sõnad leiavad siin koha. See on paik lausetele, mis tabavad täpselt naelapea pihta!

***

Loomaarst Tiit Siiboja: "Kui mul oleks 3-4 hobust, siis marutaudivaktsiini pealt ma sadat krooni kokku hoidma ei hakkaks."

(www.maaleht.ee 06.05.2008, täies pikkuses saab artiklit lugeda siit.)

***

Jack London on öelnud: “Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.”

***

"Ma arvan, et teil on palju ratsanikke, kellel on väga hea silmamõõt, aga tehniline osa - istak, asend, tasakaal - on iseõpitud stiilis. Suured probleemid on põhitõdedes. Sa ei saa sõita korrektselt, kui sa ei istu korrektselt."

(Saksa tipptreener Dirk Ahlmann vastates ratsasport.ee küsimusele, mis Eesti noorte ratsanike juures silma on hakanud. Vt täispikk intervjuu www.ratsasport.ee.)

***

"Üks Hollandi hobusekasvataja ütles mulle kunagi aastate eest, kui ma alles alustasin, et hobustega saad tegeleda vaid siis, kui suudad mõelda nii: hobuse ost on kulu ja tema müük erakorraline tulu. Seni on kulud vist erakorralisi tulusid mõnevõrra ületanud."

(Heiti Hääl Äripäeva online intervjuus 05.03.2007)

***

"Kui mu kogemus on mulle üldse midagi õpetanud, siis seda, et inimloomusel on piiramatu võime olla negativistlik. Igaüks meist peaks teadma, et iga negatiivse piisakese kohta inimühiskonnas ootab meid terve mägi positiivset loomade hulgas."

(Monty Roberts Jan Fennelli raamatus "Koerakuulaja". Varrak, 2006)

***

Kahekümnest poisist, kes sõitsid esimesel treeningul, on jäänud ainult Bõtšun ja Lotu. Teised loobusid. Kellel läksid hinded halvaks, kes väsis muhke lugemast, kellele ütles Deniss Platonovitš mürgise lause: „Teie, kavaler, ei armasta hobust, vaid ennast hobusel, tähendab, teil pole ratsaspordiga ühist teed! Istuge ümber mootorrattale."

(Boriss Almazov „Kõige ilusam hobune". Eesti Raamat, 1986)

 ***

“Väga vastik ja mõttetu teema, Pilvel on selliseid jamasid olnud aastaid ja korduvalt, üks kord on vist asi tõsisema kohtulahendini jõudnud, aga nagu vanad talumehed öelnud: ega siga sitasöömist jäta,” kurjustas Siiboja.

(Loomaarst Tiit Siiboja Pärnu Postimehe artiklis "Suigus näljutatud hobuste pärast alustatakse menetlust", 12.03.2008)

***

 
 
imago
Toimetus: omahobu@hot.ee | Oma Hobu, PK 3181, 10505 Tallinn | Toimetuse telefon/faks: 656 78 26